23_20231027_233936.jpg
81_20240303_180739.jpg

Bruntálští muži v posledním přípravném utkání vítězní.

Muži "A" mají za sebou generálku před jarní části soutěže.

Vítěznou generálku má za sebou tým MFK Slavoj Bruntál - Muži "A". V sobotním zápase porazili Nové Sady 4:3. Do utkání nastoupili hráči v neúplné sestavě, neboť tým trápí zdravotní problémy. Otázkou je, jak bude sestava MFKS vypadat v sobotním duelu na hřišti Vítkovic.

„Trápí nás marodka. Do zápasu jsme tak šli v hodně okleštěné sestavě,“ řekl trenér Bruntálu David Drexler. „Uvidíme, jak na tom budeme v sobotu, kdy nás čeká utkání ve Vítkovicích,“ doplnil bruntálský trenér.

Utkání s Novými Sady nevypadalo z pohledu Bruntálu špatně. „Trestali jsme chyby, které soupeř vyrobil. Jsem rád, že se nám dařilo proměňovat šance,“ podotkl David Drexler, který i zimní přípravu hodnotil pozitivně: „Po kondiční stránce jsme připraveni dobře. Slušně nám vyšly i přípravné duely, kdy nás prověřila, jak zkušenost, tak dravé mládí.“

Novými posilami v týmu jsou Koval a Gramel, kteří přišli z Krnova. „Nějaké hráče máme ještě rozjednané. Je možné, že se někdo nový ještě v týmu objeví,“ zmínil David Drexler.

Bruntál vstoupí do jarní části zápasem ve Vítkovicích. V tabulce mu momentálně patří poslední příčka s pouhými čtyřmi body. „Chceme vidět u kluků progres, aby tým měl svou herní tvář. Uvidíme, co z toho nakonec bude,“ zakončil mladý trenér.

Bruntál – Nové Sady 4:3 (2:1)
Branky Bruntálu: Rončák 2, Gramel, Němec.
Bruntál: Šidlák – Schwarz, Galus, Němec, Goněc – Gramel, Kaluža, Cápek, Rončák – Koval, Krywda (46. Pawlita). Trenér: David Drexler.

(Zdroj: Roman Brhel, Bruntálský a krnovský deník, foto: Lubomír Mazoch).