23_20231027_233936.jpg
116_20240414_212449.jpg

Návštěva Belgie byla zajímavá a přínosná!!

Mladí fotbalisté našeho klubu mají za sebou návštěvu Evropského parlamentu.

Díky financím EU (Evropského parlamentu), aktivitě europoslankyně Kateřiny Konečné a členovi výboru MFK Slavoj Bruntál Radimu Mádrovi měli možnost vyjet naši mladí fotbalisté do zahraničí. 

V podvečerních hodinách v neděli 7. dubna 2024 se vydalo 25 fotbalistů našeho klubu na pětidenní naučný výjezd do Belgie a Německa. Celou výpravu tvořili hráči a hráčky napříč všemi věkovými kategoriemi, od starší přípravky až po starší dorost.

Během prvního dne se podívali na trojmezí hranic mezi státy Belgie, Nizozemska a Německa. Poté se odpoledne přesunuli do belgického města Antverpy a měli možnost si prohlédnout jeho krásy. Následoval odpočinek v hotelu.

Druhý den se celá výprava věnovala krásám hlavního města Belgie, Bruselu. Zde navštívili Atomium, ze kterého měli výhled na celé město, podívali se do Domu evropských dějin a ke Lvímu pahorku ve Waterloo. 

Třetí den byl ve znamení návštěvy Evropského parlamentu, kde proběhla beseda s českou europoslankyní Kateřinou Konečnou, která naší mládeži ukázala také hlavní zasedací sál. Účastníci se dále měli možnost vzdělávat v Parlamentáriu, kde byly všechny informace o Evropské Unii zobrazeny zajímavou a hravou formou. Podvečer pak výprava strávila v krásném městě Lovaň. 

Předposlední den si někteří naši sportovci přivstali na společný ranní běh, po kterém následoval přesun do německého Frankfurtu nad Mohanem. V jednu chvíli se všichni ocitli ve výšce 200 metrů nad zemí v jednom z mrakodrapů a měli rozhled na celé město. 

Následovala dlouhá cesta domů, ze které si naši mladí fotbalisté odváželi plno zážitků, dojmů i poznatků.

Děkujeme panu Mádrovi za zprostředkování celé akce, trenérovi Dušanu Hargašovi za kvalitní report z výjezdu, fotodokumentaci a především pedagogický doprovod!!

Odkaz na fotogalerii:  Brusel 2024 | Flickr